wtorek, 27 września 2011

Nawigacja zaprowadziła nas w pola ...

Bardzo dziękuję wszystkim za miłe komentarze, to właśnie one są dużą zachętą , bodźcem do działania i bytności tutaj wśród Was :-)
Cudowna , wspaniała , słoneczna pogoda zachęca do wycieczek .... tych bliższych i troszkę dalszych. W niedzielę o poranku obudziło nas śliczne słoneczko , zapowiadała się naprawdę cudowna jesienna pogoda , wyprawa w nieznane murowana. Spakowaliśmy kilka rzeczy , kawusię w termos i w drogę ..... Nawigacja zaprowadziła nas w pola ..., nakazała skręcić tuż za dużym zagonem kukurydzy :) na polną drogę , którą tylko traktory zdołają przejechać .Dobrze że napatoczył się młody rowerzysta i wskazał drogę . Do celu dotarliśmy po 10-tej , a co było celem ???? - Arboretum Bolestraszyce( koło Przemyśla) . Co to takiego (??)
Arboretum -jest to wyodrębniony obszar na którym uprawia się drzewa, krzewy i krzewinki dla celów naukowych i hodowlanych. Nazwa wywodzi się z łacińskiego arbor czyli drzewo .

Wspaniały staw z pomostem.....

Fontanna ....Przepiękny ogród botaniczny , który mieści w sobie tysiące drzew, krzewów i przeróżnych roślinek -tych znanych i nieznanych.

Wrzosowa polana skąpana w słońcu.....


Można tam spacerować po zrobionych alejkach lub wydeptanych ścieżkach wśród wspaniałych drzew i pnączy. Co kilkadziesiąt metrów ustawione są ławeczki aby odpocząć i wsłuchać się w szelest liści i śpiew ptaków. Cudowny odpoczynek , totalne wyciszenie.Jeżeli teraz jesienią jest tak pięknie to jak musi być wiosna , kiedy wszystko budzi się do życia i kwitnie. Mam nadzieję , że na wiosnę też tam zawitamy .
A tutaj linki do stronki o tych cudownościach.
Pozdrawiam serdecznie wszystkich odwiedzających.

2 komentarze:

  1. Ja nie mogę bywać w takich miejscach cudownych. Istnieje ryzyko, że nie powstrzymam rąk, by coś uszczknąć - jakąś malusią sadzonkę, naszczepusię, badylek do ukorzenienia.

    OdpowiedzUsuń
  2. piekna mialas wycieczke,ja juz dawno nigdzie nie bylam ale niedlugo bede ;) ;) ale o tym jak na razie pss

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za słów kilka .

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...