środa, 28 października 2020

ZADANIE WYKONANANE / PRZEBIAŁAM LICZNIK / KAŻDY CZYTAĆ MOŻE ....

Trafiłam na to wyzwanie i mimo że mamy już maj a trwa ono od stycznia  2020  to ja postanowiłam je podjąć i mam zamiar mu podołać. Lubię czytać i czytam sporo ....
Wyzwanie zorganizowane i promowane przez Anię z KREATYWNA JACEWICZÓWKA .


Zabieram się do ...... wyliczanki  :)

1/ Magdalena Kordel - Serce z piernika ( 407 stron )

Serce z piernika przeniesie cię w świat,w którym najważniejsza jest siła marzeń, a cuda - duże i małe - zdarzają się wtedy, kiedy najbardziej ich potrzebujesz.
Klementyna - mistrzyni puchnących pierników - całe życie spędza na walizkach. W najbardziej niespodziewanych momentach babcia Agata brała ją za rękę i ruszały w nieznane. Dziś w oczach swojej córeczki Dobrochny bohaterka dostrzega własną niepewność i strach na widok babki szykującej się do drogi.

2/ Magdalena Kordel - Serce w skowronkach ( 392 stron )

Serce w skowronkach przypomina nam, że nigdy nie jest za póżno na cuda, a życie potrafi zaskakiwać nawet tych, którzy stracili nadzieję.
Klementyna - boi się marzeń o własnej cukierence, choć w wyobrażni widzi już miejsce, w którym
każdy będzie mógł się poczuć jak w domu.

3/ Magdalena Kordel - Serce w obłokach  ( 364 stron )

 Serce w obłokach przekona cię o tym, że warto słuchać siebie i wierzyć, że obok każdych zamkniętych drzwi zawsze znajdzie się szeroko otwarte okno.
Mieszkańcy miasteczka nie mogą doczekać się otwarcia cukierenki, ale czego tak naprawdę pragnie Klementyna? By spełniły się jej dziecięce marzenia o dozgonnej miłości, szczęśliwym domu i błogim spokoju. Czy uwierzy w to, że własnie  nadszedł czas, kiedy rzeczywistość okazuje się piękniejsza niż jej najskrytsze marzenia ?

STYCZEŃ - LUTY / 2020 RAZEM ; 1 163

4/ Krystyna Mirek - Szczęśliwy dom  ( 358 stron )

Szczęśliwy dom - Dom Heleny i Jana na przedmieściach Krakowa, otoczony jabłoniowym sadem jest bezpieczną przystanią, do której zawsze mogą wrócić ich cztery dorosłe córki.
* Maryla to samotna czterdziestolatka, mama dwóch chłopców, którzy pilnie potrzebują męskiej ręki.
* Gabrysia stara się o dziecko za wszelką cenę.
* Julia to młoda właścicielka przychodni weterynaryjnej.
* Anielka, najmłodsza z córek,samotnie wychowuje córeczka. Zamierz być szczęśliwą singielką i odrzuca wszelkie propozycje spotkań z mężczyznami.

Szczęściarzem jest ten, kto zawsze ma dokąd wracać. Do szczęśliwego domu, który pozwoli przeczekać każdą burzę i da swoim mieszkańcom siłę do wykonania kolejnego kroku.

5 /Krystyna Mirek - Rodzinne sekrety  ( 397 stron )

Rodzinne sekrety - Spokój domu Zagórskich zachwieje się od nagłych wydarzeń, a wyjaśnione tajemnice z przeszłości będą ranić. Czy kochająca się rodzina znowu okaże się drużyną zdolną stawić czoła nowym wyzwaniom? Czy spełnią się marzenia, by - jak dawniej - w spokoju wypić herbatę na drewnianym ganku z widokiem na piękny sad?

Piękna historia o tym, co w życiu naprawdę ważne.

6/ Krystyna Mirek - Spełnione marzenia  ( 371 stron )

Spełnione marzenia - Jak żyć, kiedy marzenia nie chcą się spełniać? Jak długo można pielęgnować nadzieję? Czy pokrętny los da się w jakiś sposób oszukać? A możne szczęście czai się na mniej uczęszczanych ścieżkach, w stronę których nawet nie spoglądamy?

Zanurz się w opowieści pełnej dobrych emocji.

MARZEC- KWIECIEŃ  / 2020 RAZEM ; 1 126

7/ John Flanagan - Zwiadowcy Ksiega 8 Królowe Clonmelu  (  472 stron )

 Królowe Clonmelu - Will,halt i Horace wyruszają na Zachód, by nakłonić słabego króla Clonmelu do walki. Klucz do powodzenia misji spoczywa w dłoniach mistrza zwiadowców. Jakie sekrety kryją się w przeszłości Halta i w jaki sposób mogą one wpłynąć na sytuacje w Hiberni ?

8/ Katarzyna Michalak - Bezdomna  (  252 strony )

Bezdomna - Kinga straciła już wszystko:dom, rodzinę, dziecko i poczucie godności. wtedy w jej życiu pojawia się Aśka. Kobieta, która kiedyś zrujnowała jej małżeństwo, tera wyciąga do Kingi pomocną dłoń. Czy to wyrzuty sumienie , ludzki gest, a możne jakiś ukryty plan?Aśka nie zna jeszcze historii dawnej rywalki - historii tak bolesnej i wstrząsającej, ze aż trudno to sobie wyobrazić.

MAJ- LIPIC  / 2020 RAZEM : 724

9/ Magdalena Witkiewicz - Uwierz w Mikołaja ( 407 stron )

Uwierz w Mikołaja - Agnieszka kocha Święta i zawsze będzie je spędzała z babcią. Jednak w tym roku starsza pani ma zupełnie inne plany. Nie zważając na nic, wnuczka rusza do położonego w samym środku lasu domu babci. Śnieżyca sprawia, że droga do cywilizacji zostaje odcięta. Sytuacji nie ułatwia fakt, że z szopy wprost na nią wychodzi  ..... Święty Mikołaj. Pięcioletnia Zosia marzy o choince tak ogromnej jak w centrum handlowym. Jednak tym razem jej Wigilia zapowiada sie zupełnie inaczej ......

Jedna świąteczna opowieść, wielu bohaterów. I wieli marzeń do spełnienia. Bo może żeby pięknie spędzić święta trzeba uwierzyć w Mikołaja ?

10/ Magdalena Kordel - Córka wiatrów. Wilczy dwór. TOM I ( 400 stron )

Córka wiatrów. Wilczy dwór. - Życie Konstancji już raz legło gruzach.  Dzięki własnej sile i determinacji stanęła na nogach. Jest panię dużego majątku ale trzyma się na uboczu, wiedzie spokojne chodź samotne życie. Jej powiernicą jest stara ochmistrzyni Pelasia. Kiedy po wielu latach do jej dworu przyjeżdża Jan, Konstancja jest przekonana, że stoi za tym coś więcej niż chęć spotkania się z dawną miłością.  Z niezwykłą siłą wracają wspomnienia i uśpione uczucia :rozpacz po śmierci męża, powstanie listopadowe, rozstanie z przyjaciółką. Wizyta Jana sprawia że, Konstancja zaczyna inaczej patrzeć na otaczający ją świat i ludzi, dostrzega sprawy, które dotąd umykały jej uwadze. Ale to dopiero początek zmian. Co musi się stać, by jej życie wróciło do dawnego rytmy.


SIERPIEŃ - PAŻDZIERNIK  /2020 RAZEM: 807 


PLAN WYKONANY AROK JESZCZE SIĘ NIE SKOŃ CZYŁ I NASTĘPNA KSIĄŻECZKA ZAGOŚCIŁA NA NOCNYM STOLIKU :) 


DO TEJ PORY PRZECZYTANE 3 820 STROM 


Zawsze, wszędzie i o każdej porze .... każdy czytać może

Gorąco pozdrawiam - Bernadka

4 komentarze:

 1. Tak romantycznie, pachnąco i zacisznie...
  Pozdrawiam najcieplej

  OdpowiedzUsuń
 2. uwielbiam takie czytadełka....a na kursik szydełkowania serdecznie zapraszam. Wbrew pozorom, to wcale nie tak daleko...Zrobisz sobie wycieczkę krajoznawczo - zapoznawczą...

  OdpowiedzUsuń
 3. Brawo, fajnie, że tyle przeczytałaś, muszę się przeprosić z książkami;)) Pozdrawiam:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Nieźle... a ile by było, jakbyś liczyła z całego roku ;) Lubię książki M. Kordel, najbardziej "Tajemnica bzów".
  Tych,o których piszesz nie znam..może w bibliotece u mnie mają.Pozdrawiam serdecznie :)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za słów kilka .

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...