wtorek, 26 czerwca 2012

Karpacka Troja - wycieczka.

Cieplutko , ładna , słoneczna pogoda skłoniła nas w niedzielne popołudnie na wycieczkę , taką nieplanowaną ..... , nie bardzo daleką ale wartościowa w doznanie i historyczna wiedzę. Sześć kilometrów od Jasła w stronę Gorlic w miejscowości Trzcinica jest Skansen Archeologiczny( tu mnóstwo wspaniałych informacji) Karpacka Troja. Miejsce to należy do największych odkryć archeologicznych w Polsce . Podczas prac wykopaliskowych znaleziono mnóstwo zabytkowych przedmiotów takich jak : naczynia , wyroby z ceramiki, krzemienia i kamienia, z kości i rogów oraz z brązu i żelaza.Mówię Wam jest to miejsce naprawdę godne polecenie i odwiedzenia . Spędziliśmy wspaniale czas na spotkaniu z historią , historią
bardzo odległą ale jakże ciekawą i fascynującą.
Zachęcam Wszystkich , którym uda się zawędrować na Podkarpacie w okolice Jasła na spotkanie z historią ..... Oj , wspaniałe są takie wycieczkowe wypady .Czas zaplanować w najbliższym czasie następna  wycieczkę , a może najlepsze są takie nieplanowane , gdzie droga zaprowadzi jak ta niedzielna ......

6 komentarzy:

 1. Trzcinica to moja sąsiednia wioska. I teraz zrobiło mi się strasznie wstyd że jeszcze tam nie byłam, normalnie się zaczerwieniłam.
  A może przejeżdżałaś przez Bączal, koło mojego domu?

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj , wszystko możliwe że przejeżdżaliśmy .... Jakoś umknęło mi ,że Ty Basiu mieszkasz w tamtych okolicach :S . A mogłam Cię odwiedzić (???) i załapać się na kawusię.Uściski.

  OdpowiedzUsuń
 3. Fajnie to wygląda. Nie zapominaj, że "świeżo spod igły"(jakkolwiek to zabrzmi, skoro dotyczy średniowiecza) podobna inicjatywa jest pod naszym nosem - w Stobiernej:)
  Wybieram się niedługo,wiem, że cały czas się tam jeszcze wszystko rozwija.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. W najbliższym czasie i tam jest planowany wypad. Na pewno będzie relacja i z tej wycieczki :)

   Usuń

Dziękuję za słów kilka .

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...