wtorek, 11 października 2011

Czy w październiku kwitną jabłonie ..... ?

…. ależ oczywiście. Właśnie kilka dni temu udało się mężusiowi uchwycić to kwiecie w obiektywie . Jesienne promyczki słońca zaszalały ostatnio i mamy tego efekt. Czyż nie piękny ten efekt ,  aż trudno uwierzyć ??

Październikowa niespodzianka w sadzie wgląda tak.... piękna i dumna rozchyla swoje delikatne blado-różowe płatki do (chyba ) ostatnich ciepłych promyków słońca .A tutaj troszkę niezbyt dobrze wśród gałązek i listków widać jabłuszko . Troszkę się zawstydziło i ukryło swoje lico ... ale i tak  fotkę ma zrobioną na dowód zaistniałej anomalii.


Czy wrócą jeszcze takie ciepłe , słoneczne dni tej jesieni ????? 

1 komentarz:

  1. Takie dziwne sytuacje zawsze mnie zachwycały, choć nie mam pewności, jak się to ma do kondycji rośliny - wiadomo, że z tych kwiatków, to jabłuszek nie będzie.
    W tamtym roku, lub 2 lata temu, w ogródku mojej mamy kwitło nieco fiołków późną jesienią. U kuzynki zakwitły i zaowocowały truskawki jakieś 2-3 tygodnie temu - takie, co to owocują tylko raz - nawet 2 prawie dojrzałe zjadłyśmy w tamtym tygodniu. Aż zadzwonię zapytać, czy zdążyło więcej dojrzeć.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za słów kilka .

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...